Obilježavanje Svjetskog dana prve pomoći

  1. rujna obilježava se Svjetski dan prve pomoći pa je tako obilježen i u dnevnom boravku za starije osobe „Ugodna treća dob 2“.

Održano je predavanje na temu trovanja hrane i važnosti vođenja računa o ispravnosti hrane koje je vodio volonter Bruno Šarić, med.teh. Na predavanju su sudjelovali korisnici dnevnog boravka i učenici drugih razreda Katoličke osnovne škole Požega. Sudionici predavanja su mogli naučiti da se uvijek vodi računa o ispravnosti hrane i tekućine koja se konzumira te koji su simptomi trovanja hranom. Navedeni su i mogući izvori zbog kojih dolazi do trovanja hranom u školskom okruženju.

Simptomi trovanja hranom uz opće loše osjećanje, pojavljuju se u obliku mučnine, povraćanja ponekad i proljeva. Ako je izraženo dovodi i do dehidracije pogotovo kod djece i starijih osoba.

Tijekom predavanja naučen je i postupak prve pomoći koji su demonstrirali sudionici predavanja uz pomoć volontera.

 

Voditelj projekta: Jan Neruda