OBILJEŽAVANJE MEĐUNARODNOG DANA STARIJIH OSOBA

Obilježavanje Međunarodnog dana starijih osoba 1. listopada 2018.g.

Ovaj dan utemeljen je radi postizanja svijesti o pitanjima koja se tiču starijih osoba poput doprinosa starijih osoba društvu, ali i procesu starenja.  Ovogodišnjim se Međunarodnim danom starijih osoba obilježava 70. godišnjica Opće deklaracije o ljudskim pravima i ističe posvećenost promicanju cjelovitih ljudskih prava i temeljnih sloboda starijih osoba.

Društvo Crvenog križa Požeško – slavonske županije je u prostorijama dnevnog boravka za starije osobe “Ugodna treća dob 2” u Požegi, a povodom Međunarodnog dana starijih osoba, 1. listopada organiziralo akciju mjerenja krvnog tlaka te šećera u krvi u vremenu od 09.00 do 14,00 sati. Akciju su provodili Bruno Šarić, med. teh. te voditelj projekta Jan Neruda.