Izložba “O životinjama i ljudima”

20.02.2019. korisnici dnevnog boravka “Ugodna treća dob 2” financiranog od strane Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, posjetili su Gradski muzej Požega u kojemu su sudjelovali na izložbi “O životinjama i ljudima”.

Korisnici projekta na izložbi su mogli saznati o odnosima ljudi i životinja s naglaskom na isprepletenost njihovih života zaključujući kako nema područja ljudskog djelovanja, a da nije prožeto uzajamnim odnosom ljudi i životinja bilo u stvarnom ili simboličkom smislu.

Odnosi ljudi i životinja isprepliću se u različitim kontekstima: obiteljskom, društvenom, političkom, pravnom, moralnom i religijskom, znanstvenom, gospodarstvenom, obrazovnom kao i u kontekstu kulture, umjetnosti, mode, prehrane, ljepote i zdravlja.

Sa korisnicima projekta na izložbi sudjelovali su volonterka Anita Žanić i voditelj projekta Jan Neruda.