DAN DOBROVOLJNIH DAVATELJA KRVI 25. LISTOPADA 2020. GODINE

Crveni križ Požeško – slavonske županije  svim darivateljima krvi želi čestitati Dan dobrovoljnih davatelja krvi 25.listopada i ovim putem se zahvaliti na njihovoj humanosti, plemenitosti te sudjelovanju u akcijama darivanja krvi. Hvala Vam što ste s nama!

“Dan dobrovoljnih davatelja krvi-obilježava Vaša humanost, plemenitost i bezgranična ljubav prema čovjeku, zato dopustite da Vam s nekoliko riječi izrazimo neizmjernu zahvalnost. Bilo da je riječ o prometnim nesrećama, prirodnim ili zdravstvenim katastrofama s kojima smo u zadnje vrijeme suočeni svi diljem svijeta, Vaša darovana krv je životni čin solidarnosti koja širom svijeta spašava milijune života i na tome vam veliko hvala.
Budući da je dobrovoljno davanje krvi važno za podmirivanje nužnih zaliha krvi i osiguravanje funkcionalne zdravstvene skrbi, od neizmjerne je važnosti kontinuirano provođenje akcije davanja krvi pa i tijekom epidemije koronavirusa (Covid 19).
Dragi darivatelji možete biti iznimno ponosi na činjenicu da ste, pokazujući veliku humanost i čovjekoljublje, omogućili da Republika Hrvatska već preko 40 godina samodostatna u zalihama krvi, što znači da se nije dogodila niti jedna situacija da krvi i krvnih pripravaka za sve potrebe zdravstva nije bilo dovoljno. Darujući krv ugradili ste dio sebe u živote drugih ljudi ostavljajući na taj način neizbrisiv trag u njihovim životima te postali karika koja povezuje zdravlje i bolest na najčovječniji način, darujući onima u potrebi nadu u oporavak i daljnji život.
Dragi darivatelji krvi, ovim putem vam želimo zahvaliti na iskazanoj ljubavi i humanosti, kao i na svemu što činite kako bi se izgradila i podigla svijest ljudi o kulturi kontinuiranog davanja krvi kao građanskoj dužnosti. Cijenimo Vašu plemenitost i od srca Vam čestitamo.”
Hrvatski Crveni križ