U Mariji Bistrici održan trening za podršku pomagačima

Od 5.10.2023. do 7.10.2023. u Mariji Bistrici u organizaciji Hrvatskog Crvenog križa i pod pokroviteljstvom Švicarskog Crvenog križa održana je edukacija “Peer Support Training”. Voditeljica trodnevne edukacije bila je dr.sc.Barabara Juen, profesorice psihologije Sveučilišta u Innsbrucku i suradnice Austrijskog Crvenog križa. Kroz razne radionice i predavanja sudionici su imali prilike razviti vještine i znanja za sustavno pružanje pomoći kolegama i volonterima tijekom situacija u kojima se pokaže potreba za tim. Predstavnik Crvenog križa Požeško-slavonske županije na ovoj edukaciji je bio psiholog Gabrijel Barunović. Hrvatski Crveni križ veliku pozornost pridaje edukacijama jer su one temelj razvoja svake organizacije koja razmišlja dugoročno.