Uspješnom vježbom obilježen Međunarodni dan Civilne zaštite

Povodom Međunarodnog dana Civilne zaštite na lokaciji ribnjaka ŠRD Londža u Zarilcu održana je terenska vježba žurnih službi civilne zaštite, obrana od poplave, traganje i spašavanje u urbanim poplavama.

Svrha vježbe je bila provjeriti osposobljenost i koordinaciju operativnih snaga u slučaju urbanih poplava koje su zahvatile područje ribnjaka u mjestu Zarilac, kontrolu kretanja u poplavljenom području, spašavanje na vodi, spašavanje sa visine, potragu za nestalim osobama, pružanje medicinske i psihosocijalne pomoći unesrećenima.

U vježbi su sudjelovali Služba civilne zaštite Požega, Vatrogasna zajednica Požeško-slavonske županije, Hrvatske vode, Dobrovoljno vatrogasno društvo Pleternica, Dobrovoljno vatrogasno društvo Čaglin, Javna vatrogasna postrojba Požeško-slavonske županije, Javna vatrogasna postrojba Grada Požege, Hrvatska gorska služba spašavanja stanica Požega, Policijska uprava požeško-slavonska, PP Pleternica, Hitna medicinska pomoć Požega, Gradsko društvo Crvenog križa Požega, Ronilački klub Požega te Operativne snage civilne zaštite grada Pleternice i Općine Čaglin.