U HGK održana radionica “Pružanje podrške osobama pod međunarodnom i privremenom zaštitom“

U organizaciji Hrvatskog Crvenog križa i Ureda Visokog povjerenika UN-a za izbjeglice (UNHCR) organizirana je informativna radionica „Pružanje podrške osobama pod međunarodnom i privremenom zaštitom“ u Hrvatskoj gospodarskoj komori – Županijska komora Požega. Radionica je bila namijenjena stručnjacima nadležnih organizacija i institucija koje pružaju različite oblike pomoći i podrške osobama pod međunarodnom i privremenom zaštitom. Tako su na radionici sudjelovali zaposlenici Društva Crvenog križa Požeško-slavonske županije, djelatnici MUP-a, HZZ-a, UNHCR-a i Caritasa Požeške biskupije.

O problematici rada, postupanja i izazovima s kojima se susreću migranti odnosno osobe uključene u rad s istima aktivno su izlagale Mirjana Vergaš (UNHC), te Lana Vučinić i Zrinka Stojanović (HCK).